golfové téma Správná perspektiva

42-IMAG0683.jpg

Když jsem před čtyřmi lety začala laškovat s myšlenkou, že bych mohla zkusit golf, protože mě zaujal i díky vtipným komentářů nepřekonatelné dvojice Jaromír Bosák a Čeněk Lorenc, asi by mě nenapadlo jak moc tomu „buržoazně“ pokleslému sportu propadnu.

Začátky před rybníkem v St. Havel by dnes působily podobně úsměvně, jako dámský půl set Wilson stojící v garáži. Tehdy jsem shrbená nad sedmičkou (měřím 195cm) snila o dopálení na ostrůvek vzdálený tuším 140m. Dokonce ani farwaiová pětka mi k tomu nedopomohla, abych o rok později se standartním pánským setem nemohla na tomto drivingu vytáhnout víc než 6. železo, protože delší holý bych ohrožovala procházky chtivé lidi na cestě za rybníkem.

Stísněné prostory místního klubu mě donutily hledat možnost pro růst ve větších klubech, abych přes Hodkovičky a Hostivař zakotvila na rodícím se Černém mostě.

Podobně dopadl první set stojící 4. tisíce korun. Nahradil ho o půl třídy lepší za 5. tisíc včetně bagu. S nímž jsem se prokousala přes bájnou hranici 36 na ukazateli mého hendikepu.

Vloni v létě přišla nabídka klubového turnaje na mých oblíbených Poděbradech, jehož součástí byl fitting holí. Že mi při mé výšce nebude stačit ani standartní pánské hole bylo jasné téměř od začátku, ale pořád jsem se odbývala frází: „Nauč se hrát s tím, co máš a pak si koupíš lepší.“

Příjemní mladíci s nejmenovaného fittovacího studia sídlícího na Čechii mě ujistili, že mám mít hole o 1,25’’ delší s dvěma omotávkami pod gripem. Když přišla mailem slíbená nabídka, začalo přemýšlení, zda uprostřed sezóny měnit hole. Nejspíš bych se neměla tolik dívat na televizi, hodnotím z dnešní znalostí výměny značky i délky.

Sezonu jsem dohrála s původními holemi stejně tak začala i tu letošní. Nebýt kamaráda, který ohlásil útok na singl hendikep, asi bych s nimi hrála ještě dnes. Což se naštěstí nestalo a moje hra tak může dál růst.

Oprášení pár zapomenutých rad od trenérů z Hodkoviček, kde jsem prošla měsíčním kursem před složením zelené karty, posunuly moje snažení hru tím správným směrem. K dalšímu zlepšení měly přispět právě prodloužené hole.

Z ceny nižší než kolo v hypermarketu se najednou vyklubala pěti místná cifra. Trochu nad rámec toho, co bych byla ochotná bez mrknutí oka zaplatit. Při hledání po internetu jsem bohužel nenašla nic než standardizované hole a při návštěvě golfového obchodu, pak stejnou cenu za prodloužené.
Jak už to tak v životě bývá, přišla nečekaná nabídka holí, s nimiž hrál profík a jsou za stejnou cenu jako moje první. Posun o nespočet kategorií za přijatelnou cenu upoutal moji pozornost.

„Za další tři tisíce ti je prodlouží,“ napsala ve zprávě kamarádka znající kluky z onoho nejmenovaného fittovacího studia.

Asi bych měla ohrnovat nos nad skutečností, že budu mít hole z druhé ruky. Ostatně jedny lehce hrané jsem před lety odmítla. Ale tyhle jsou od profíka, který je měl jenom chvíli, než udělali nové, protože staré mu někdo ukradl.

Nemohla jsem odmítnout tak lákavou nabídku se znalostí jejich historie. Už ten příběh sám mě zaujal a jistě ho přidám nejednou k dobru.

Když pak přišel na přetřes nový bag se 14. příčkami, protože starý dosluhuje a nebaví mě rvaní holí sem a tam, ohromilo mě kouzlení fittingového studia po druhé.

Suma sumárum mám prodloužené hole na stifu s driverem a novým jumbo gripem putteru za necelých 10. tisíc. To by mi nestačilo ani na původně vybraná železa. Při pohledu na účet, který mi vystavil prodavač, když jsem si přijela pro novou výbavu, mi tvář rozzářil úsměv.

Golfu už dávno není hra pro horních deset tisíc, stačí jenom hledat tu správnou perspektivu.

Přesně takovou jakou mi nabídly prodloužená železa pomáhající míčkům překračovat původní vzdálenosti s nečekanou jistotou, abych na konci každého cvičného kola přepsala nejnižší skóre zahraném na tom kterém hřišti.

Teď už vím, že nemusím platit přehnaně vysoké sumy a přitom mohu mít přesně to, co potřebuji.

Hezkou hru ve správné perspektivě.


Další příspěvky tématického okruhu: Golfové vybavení

  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

VEŘEJNÉ HŘIŠTĚ

Hlavní stránka komunitního portálu GOLF42.cz. Na veřejné zdi jsou k vidění veřejné odpaly, které lze třídit na ty od klubistů, resortů, partnerských tour a komerčních subjektů. Každý si přitom může filtr nastavit podle vlastního přání.

MOJE HŘIŠTĚ

Domácí prostředí každého klubisty. Na vlastní zdi se může prezentovat jak soukromě, jen mezi svými přáteli, tak veřejně. A zároveň mu neunikne aktivita nikoho z těch, které má mezi svými přáteli, nebo v oblíbených stránkách.

TEE/COFFEE FOR TWO

Přehled klubistů, zaregistrovaných uživatelů na stránkách, kteří chtějí poznat nové přátele. A to jak hráči a hráčky, kteří mají zájem najít nového parťáka na hřišti, tak mužů a žen, kteří v golfovém prostředí hledají partnery pro život.

19. JAMKA

Seznam registrovaných uživatelů na našich stránkách. Lze mezi nimi filtrovat na hráče, trenéry a caddies, Všichni se přitom mohou podělit o své zážitky z golfu nebo nahlédnout do událostí, kterých se zúčastní ostatní klubisté.

KOMERČNÍ SFÉRA

Přehled všech resortů, klubů a komerčních subjektů, které se zapojily do projektu GOLFee. Mezi komerčními subjekty lze ještě filtrovat na prodejny a internetové e-shopy. K nahlédnutí je také náš golfový bazárek.
Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.