golfové téma Trampoty s driverem

44-IMG_2323.JPG

Poté, co jsem snížila na HCP 40 a moje nejdelší používaná hůl byla 6i, usoudila jsem, že je na čase zařadit do hry delší hole. Na drivingu jsem zkoušela hybrid, ale přišla jsem k trenérovi a ten zavelel: „S hybridem je to stejný jak s železama, ukaž driver.“ Po prvním tréninku (jen menší část hodiny) nic moc, občas se to povedlo rovně, ale většinou to šlajzovalo doprava. 100 m to letí rovně a pak to zahne pod úhlem 90 stupňů a pokračuje to 50 m doprava. K čemu to je, říkala jsem si, když šestkou dám 120 m relativně rovně. Druhý trénink s trenérem už vypadal líp, dostala jsem několik tipů, jak to udělat, aby to lítalo rovně. Co by tenistce mi dal do levé ruky tenisovou raketu (jsem pravák) a řekl „zahraj liftovaný bekhend“. Nojo, jenže já tím driverem hrála spíš liftovaný forhend pravou rukou a ten se jaksi kutálel po zemi doleva. Takže liftovat jen levou, ok.

Dva dny na to jsem odjela na golfovou dovolenou, kde jsme s kámoškou hrály 4 hřiště. Jeden z mých hlavních cílů dovolené bylo rozehrát driver. První hřiště katastrofa. Druhé hřiště se driver rozlítal až jsem koukala. Najednou jsem dávala 180 m rovné drivy ani jsem nevěděla jak. Taky jsem si zahrála svůj rekord v počtu ran nad par hřiště. Bohužel další dvě hřiště driver začal zase šlajzovat, sice ne moc, většinou jsem byla na fairwayi, ale přece jen to lítalo dost doprava.

Po dovolené jsme se s kámoškou rozhodly, že když jsme tak pěkně rozehrané, půjdeme na turnaj. Přihlásily jsme se do Mladé Boleslavi. Říkala jsem si: široké fairwaye, nízké roughy, tady se s driverem nemusím bát. První devítku jsem uhrála 21 stablů, ale driver? 110 m rovně + 30 m doprava, druhou ránu na každé jamce jsem hrála hybridem z roughu, hybridem, který také ještě nemám v ruce, protože jsem se s ním začala učit ve stejnou dobu jako s driverem, takže často ta rána taky nebyla zrovna ideální. Co jsem pokazila driverem, zachraňovala jsem potom železama. Tak to teda ne, řekla jsem si po první devítce a uložila driver do bagu. Druhou devítku jsem všechny dlouhé odpaly hrála hybridem, ten z týčka lítal kolem 130 - 140 m a relativně rovně. Na druhé devítce 26 STB a celkové zlepšení na HCP 32,5. Kdybych bývala ten driver nevytahovala vůbec, mohla jsem být ještě níž.

Tak takhle jsem se „naučila“ hrát driverem. Ale hřeje mě u srdce, že až se to jednou opravdu naučím a budu dávat ty 180 m rovné drivy, půjde můj handicap ještě o dost níž :-D


Další příspěvky tématického okruhu: Trénink

  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

VEŘEJNÉ HŘIŠTĚ

Hlavní stránka komunitního portálu GOLF42.cz. Na veřejné zdi jsou k vidění veřejné odpaly, které lze třídit na ty od klubistů, resortů, partnerských tour a komerčních subjektů. Každý si přitom může filtr nastavit podle vlastního přání.

MOJE HŘIŠTĚ

Domácí prostředí každého klubisty. Na vlastní zdi se může prezentovat jak soukromě, jen mezi svými přáteli, tak veřejně. A zároveň mu neunikne aktivita nikoho z těch, které má mezi svými přáteli, nebo v oblíbených stránkách.

TEE/COFFEE FOR TWO

Přehled klubistů, zaregistrovaných uživatelů na stránkách, kteří chtějí poznat nové přátele. A to jak hráči a hráčky, kteří mají zájem najít nového parťáka na hřišti, tak mužů a žen, kteří v golfovém prostředí hledají partnery pro život.

19. JAMKA

Seznam registrovaných uživatelů na našich stránkách. Lze mezi nimi filtrovat na hráče, trenéry a caddies, Všichni se přitom mohou podělit o své zážitky z golfu nebo nahlédnout do událostí, kterých se zúčastní ostatní klubisté.

KOMERČNÍ SFÉRA

Přehled všech resortů, klubů a komerčních subjektů, které se zapojily do projektu GOLFee. Mezi komerčními subjekty lze ještě filtrovat na prodejny a internetové e-shopy. K nahlédnutí je také náš golfový bazárek.
Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.