golfové téma Hloupost nebo nenažranost... ?

Spousta golfových hráčů byla nadšena, když vzniklo ve Zlínském kraji kromě golfového hřiště v Kostelci u Zlína další v Ostrožské Nové Vsi. Ovšem po dnešním zjištění jsem ochoten věřit tomu, že už tak nadšeni nejsou. Stejně jako já.

Požadovat totiž za 9-ti jamkové hřiště, které v létě vypadá jako vyprahlá savana (i když se jmenuje Jezera) víkendových 900 Kč je skutečně nehoráznost. Už dříve požadovaných 800 Kč se mi zdálo jako hodně tenká hranice únosnosti.Můžete mi namítnout, že pokud je člověk plnohodnotným členem klubu, neplatí žádné fee, ovšem roční herní poplatek 12,300 Kč mi přijde hodně přemrštěný. Když se totiž podívám například na hřiště v Kořenci, je jeho výše 13.000Kč. A to je to prosím plnohodnotná 18-ctka!!!! Další zarážející cenou je roční pronájem skříňky pro člena za 2400 Kč. S tímto zkušenosti opravdu nemám, ale i to se mi zdá dost přemrštěná cena. Stejně jako cena ubytování, kde za plně obsazený dvoulůžkový pokoj požadují na Jezerech 1690,- bez snídaně a slevy na fee a pro srovnání na Kořenci pouze 1480,- včetně snídaně a slevy 30% na fee, nebo dokonce v Kravařích, kde máte v balíčku za 1777 Kč 2fee,nocleh, snídani a hodinu wellness !!!

Zajímavostí je, že ruku v ruce se zdražením na Jezerech jde i stejné zdražení v Kostelci u Zlína také o 100 Kč. A to prosím v loňské sezóně již jednou zdražovali.Mě to přijde jako jasná kartelová dohoda. Pojďme trochu ty lidi oškubat. Stejně nemají za tu cenu v blízkosti žádné jiné hřiště.

Nebo je to tak, jak jsem slyšel, že manažerce příp. představenstvu Jezer vadí, že na hřišti hraje často spousta hráčů, využívajících reciproční slevy a oni je chtějí tímto krokem "donutit" zrušit ať roční, nebo plnohodnotné členství v jiných klubech a přimět je k registraci na Jezerech ?No tak to pardon, ale tento přístup přímo odporuje s nedávno zveřejněnou studií, kde bylo uvedeno, že počet golfistů stagnuje. Mluví se o tom, jak golf dostat do povědomí širší veřejnosti a poukázat na to, že není sportem pouze pro bohaté. Přístup těchto klubů je však zcela opačný. Zřejmě mají členů dost a potřebují pro ně uvolnit hřiště. Tak proč potom své hřiště neuzavřou veřejnosti a neudělají je pouze klubové. Pak by se třeba s pouhou devítkou moli pokusit aspirovat na sérii PGA jako pátý Masters turnaj. Přece Augusta je taky pouze klubová, že ? :-D

Věřím tomu, že mnoho golfistů bude častěji jezdit do Kostelce, jelikož náročnost hřiště v kombinaci s levnějším fee než na Jezerech dá hráči plnohodnotnější zážitek. Zdražení si jinak než hloupostí nebo nenažraností nedovedu zdůvodnit, protože od loňského roku na Jezerech neproběhly žádné úpravy ke zkvalitnění hřiště. Není na něm jediný bunker, a pokud za zkvalitnění považují opravu mostů, bez nichž by bylo hřiště nepoužitelné, nebo vydláždění přístupové cesty k prvnímu odpališti a vysázení pár stromů, tak kam se potom dostaneme s cenou, když každý rok vysadíme pár stromů a zdražíme...?

Patřím do střední vrstvy. Bydlím v Olomouci a skutečně nemám na to, platit si členství v Olomouci. Měsíčně utratím za golf průměrně 2500 Kč. Roční členství je pro mě nejlepší volbou, jelikož jsem se do golfu zbláznil a reciproční slevy jsou prostředek, jak si projít co nejvíc hřišť za rozumnou cenu. A věřím, že nejsem sám. Jestli chcete o tuto skupinu hráčů přijít a dělat golf jen pro "bohaté", jste na nejlepší cestě. Já frekvenci golfu omezím, ale ztrátové budou právě takové hřiště, jako jsou Jezera a Kostelec, protože své finance budu investovat do hřišť, u kterých služby a kvalita odpovídají ceně.


Další příspěvky tématického okruhu: Hřiště a Kluby

  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

VEŘEJNÉ HŘIŠTĚ

Hlavní stránka komunitního portálu GOLF42.cz. Na veřejné zdi jsou k vidění veřejné odpaly, které lze třídit na ty od klubistů, resortů, partnerských tour a komerčních subjektů. Každý si přitom může filtr nastavit podle vlastního přání.

MOJE HŘIŠTĚ

Domácí prostředí každého klubisty. Na vlastní zdi se může prezentovat jak soukromě, jen mezi svými přáteli, tak veřejně. A zároveň mu neunikne aktivita nikoho z těch, které má mezi svými přáteli, nebo v oblíbených stránkách.

TEE/COFFEE FOR TWO

Přehled klubistů, zaregistrovaných uživatelů na stránkách, kteří chtějí poznat nové přátele. A to jak hráči a hráčky, kteří mají zájem najít nového parťáka na hřišti, tak mužů a žen, kteří v golfovém prostředí hledají partnery pro život.

19. JAMKA

Seznam registrovaných uživatelů na našich stránkách. Lze mezi nimi filtrovat na hráče, trenéry a caddies, Všichni se přitom mohou podělit o své zážitky z golfu nebo nahlédnout do událostí, kterých se zúčastní ostatní klubisté.

KOMERČNÍ SFÉRA

Přehled všech resortů, klubů a komerčních subjektů, které se zapojily do projektu GOLFee. Mezi komerčními subjekty lze ještě filtrovat na prodejny a internetové e-shopy. K nahlédnutí je také náš golfový bazárek.
Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.