golfový zážitek Hluboká - nádherné hřiště a moc milý maršál

143-Hluboka_1.jpg

Jako správný závislák na golfu při cestě na dovolenou po ČR hledám v okolí nějaké šikovné golfové hřiště :-) Cestou z dovolené na Lipně jsem se tedy stavila na Hluboké. Hřiště mi doporučil jeden náš klubista, že prý je tam hodně stromů a že se mi bude určitě líbit. A měl pravdu.

Dobře označený sportovní areál (golf je vedle tenisu, fotbalu, lanového parku…) kousek od centra jsem našla bez problémů. Slunečné nedělní odpoledne, hřiště liduprázdné.

Když jsem byla na odpališti druhé jamky, přijel ke mně maršál, takový starší usměvavý pán, a ptal se, jestli znám hřiště. Když zjistil, že jsem tu poprvé, seznámil mě s místními pravidly a podrobně popsal prvních pár jamek, na co si kde mám dát pozor a že na pětce mám mířit na hastrmana, abych si náhodou nespletla green s třináctkou, který je hned vedle. Popřál, ať se mi u nich libí, pochválil mi odpal a odjel. Pokračovala jsem dál, po týdnu bez golfu hra nijak oslnivá, ale udělala jsem si pohodičku :-)

Hluboká mě doslova oslnila. Je to sice úplná rovina, ale prakticky ze všech jamek je vidět na zámek, který vykukuje mezi stromy kousek od hřiště. Hřiště to není jednoduché, je tam dost vody a hrát tam bez birdie karty bylo o to těžší. Mapičky u odpališť mají vzdálenosti vyznačené jen ze žlutých odpališť, tak jsem si trochu procvičila aritmetiku :-) Kupodivu se mi ale dařilo kličkovat mezi vodou obstojně, spíš jsem padala do bankrů. Vyřezané sošky hastrmanů, čápů, soviček atd. mě ale dostávaly skoro stejně jako ty výhledy na zámek. Z jedné vody dokonce vylézal krokodýl s golfistovou botou v tlamě :-) Hřiště na pohled opravdu nádherné, všude vzrostlé stromy, ale fairwaye poměrně široké a dobře udržované, jen sem tam trochu opravované greeny, to člověk ale rád odpustí. Zvlášť když vidí maršála křižovat hřiště křížem krážem, opečovávat vodní překážky a zastavovat u golfistů, přestože leckdo by byl v tom vedru raději zalezlý v klubovně.

Na jedenácté jamce jsem skončila v nízkém roughu fakt nešikovně, přímo v ideální dráze na green stromek. Špekulovala jsem, jakou holí hrát, když v tom kolem opět projížděl maršál. Zajel ke mně a poradil, takže jsem skončila na greenu jak se sluší a patří. A rovnou mě seznámil s dalšími jamkami. Opět popřál hezkou hru a zase odjel.

Na dvanáctce se mi podařil par a potěšena jsem pokračovala dál na třináctku, kde jsem dle rady maršála mířila přímo na dub. Jedna z nejhezčích jamek, ale taky nejtěžších, košatý dub příhru na green skutečně neulehčí. Teprve až na jamce č. 17 jsem utopila míček u poloostrovního greenu, samozřejmě z vlastní blbosti, resp. přemíry rizika...

Nakonec jsem s myšlenkami na zmrzlinu zamířila zpět ke klubovně, kde jsem do třetice potkala maršála. Usmíval se a vítal mě otázkou, kolik že jsem dala parů. No aspoň že tím jedním jsem se mohla pochlubit :-) Pochválila jsem hřiště s tím, že ho ráda dále doporučím. I s výsledkem jsem nakonec byla spokojená, pouze s jedním sněhulákem ve skorekartě jsem uhrála 37 bodů. Když budu mít cestu do jižních Čech, určitě sem ráda zase někdy zajedu. Hřiště má ode mě jedničku a maršál jedničku z hvězdičkou :-) Mám jedinou výtku – v klubové restauraci neprodávají zmrzliny! :-)


Tento zážitek se stal na hřišti HLUBOKÁ - 18 jamek

  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

VEŘEJNÉ HŘIŠTĚ

Hlavní stránka komunitního portálu GOLF42.cz. Na veřejné zdi jsou k vidění veřejné odpaly, které lze třídit na ty od klubistů, resortů, partnerských tour a komerčních subjektů. Každý si přitom může filtr nastavit podle vlastního přání.

MOJE HŘIŠTĚ

Domácí prostředí každého klubisty. Na vlastní zdi se může prezentovat jak soukromě, jen mezi svými přáteli, tak veřejně. A zároveň mu neunikne aktivita nikoho z těch, které má mezi svými přáteli, nebo v oblíbených stránkách.

TEE/COFFEE FOR TWO

Přehled klubistů, zaregistrovaných uživatelů na stránkách, kteří chtějí poznat nové přátele. A to jak hráči a hráčky, kteří mají zájem najít nového parťáka na hřišti, tak mužů a žen, kteří v golfovém prostředí hledají partnery pro život.

19. JAMKA

Seznam registrovaných uživatelů na našich stránkách. Lze mezi nimi filtrovat na hráče, trenéry a caddies, Všichni se přitom mohou podělit o své zážitky z golfu nebo nahlédnout do událostí, kterých se zúčastní ostatní klubisté.

KOMERČNÍ SFÉRA

Přehled všech resortů, klubů a komerčních subjektů, které se zapojily do projektu GOLFee. Mezi komerčními subjekty lze ještě filtrovat na prodejny a internetové e-shopy. K nahlédnutí je také náš golfový bazárek.
Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.