golfový zážitek Czech masters - Albatross 2015

180-20150828_122619.jpg

Ve dnech čtvrtek až sobota jsem se zúčastnil dalšího dílu European tour na našem území. Po třech turnajích na Čeladné a loňském na Albatrossu jsem se konečně dočkal a ne jen já, prolomení cutu od českého hráče.
Bylo skvělé sledovat minimálně stovku lidí, kteří v sobotu a v neděli doprovázeli oba české hráče, kteří se o tento historický počin zasloužili. Bohužel se ani jednomu už ve finále moc nedařilo, ale určitě je to nejen pro ně další velký impulz k tomu, aby ještě více trénovali a makali na sobě. Protože bez toho by se víkendový zážitek pro hráče i fanoušky stal ojedinělým mementem. Úspěch to určitě je, ale nelze ho velice přeceňovat, protože i když bylo na turnaji pár zajímavých hráčů tak evropská špička je ještě bych řekl o level výše než jsme měli možnost vidět.
Něco málo k organizaci a úrovně turnaje.
Před 2 týdny jsem byl i na Dýšině na turnaji žen a můžu říct, že až na jednu či dvě věci byl Albatross o velký kus zorganizován lépe.
Turnajová vesnička pro diváky měla určitě přes dvacítku stanů a nejen pro fanoušky z řad horních 10 tisíc. Byl zde i super stánek firmy De Longhi, kde se podávala celý turnaj vynikající káva zcela zdarma, mnoho soutěží o všemožné výhry, stánek z golfovými věcmi za slušný peníz no prostě tak si představuji odpočinkovou zónu pro diváky. I ta obyčejná voda se zde prodávala o půlku levněji než na Dýšině.
Oproti turnaji na Dýšině měli diváci u nejsledovanějších flightů aspoň přehled jak na tom který hráč momentálně je což osobně považuji za důležitější věc než desítky dobrovolníků utopených u stojících leaderbordů , kde aktualizace výsledků je tak jednou za půl hodiny.
Co se týče evropských hvězd co dorazily tak pár jich zde bylo, počínaje Dubuisonem,Olesenem,Hansonem,Uhleinem, Bourdym a dalšími.
Dostat jsem nějakého hráče zvučnějšího jména by asi stálo pár stovek tisíc euro a to není asi v silách promotéra turnaje. V tom jde ruku v ruce návštěvnost, která oproti ženám byla několika násobně větší, ale to je také možná dané blízkostí Prahy, ale i tak dle mého názoru za všechny hrací dny zdaleka nedosáhla na dvacet tisíc fanoušků v součtu. Ono možná prezentace v médiích je, ale jen v těch golfových. Když jsem si v sobotu zakoupil deník Sport, tak zmínka o tom, že dva naši hráči prošli do finále, byla jen na okraji stránky v jedné větě. Dokud nebude prolomeno tabu golfu o sportu pro ty nejbohatší a sportovní deníky se tomu sportu nebudou věnovat jako třeba florbalu, fotbalu, hokeji a jiných sportů tak jen stěží dosáhneme na oku lahodící záběry o týden dříve konajícím se podniku v Dánsku, kde davy diváků vytvořili úžasnou atmosféru.
Pevně doufám, že se promotérovi podaří sehnat potřebný obnos peněz, aby jsme si to mohli ve stejné, ne-li v ještě lepší kvalitě a větším počtu diváků vychutnat za rok znovu a třeba i z nějakou ještě větší golfovou star.


Tento zážitek se stal na hřišti ALBATROSS - 18 jamek

  • Home
  • GOLFee
  • GOLF42
  • GOLFfantasy
  • Golf & Style
GOLFee.cz
O nás | Průvodce po webu | Podmínky užití | FAQ | Kodex | RSS Zpravodajství | RSS Aktuality | Mapa stránek | Doporučte nás | Registrace
Kontakty a spolupráce
Partneři projektu | Reklama | Možnosti spolupráce | Resorty | Kluby | Kontakt
Součásti portálu
GOLFee.cz - informace GOLFfortwo - komunita GOLFescorecard - osobní výsledky a statistiky

Originální český golfový informační a komunitní portál

GOLFee.cz spatřilo světlo světa na první jarní den v roce 2011 s cílem přiblížit golf všem. Dokázat, že prohánět míčky po fairwayích a trápit se na greenech nemusí pouze profesionálové, nebo manažeři v kravatách, ale každý, kdo kouzlu bílého míčku propadl. Pro všechny přitom přináší obsah, který nejen že zaujme, ale každému dá navíc šanci se na stránkách seberealizovat a pomáhat tak propagovat golf a pomáhat ostatním. GOLFee.cz prostě ŽIJE GOLFEM, stejně jako vy.

VEŘEJNÉ HŘIŠTĚ

Hlavní stránka komunitního portálu GOLF42.cz. Na veřejné zdi jsou k vidění veřejné odpaly, které lze třídit na ty od klubistů, resortů, partnerských tour a komerčních subjektů. Každý si přitom může filtr nastavit podle vlastního přání.

MOJE HŘIŠTĚ

Domácí prostředí každého klubisty. Na vlastní zdi se může prezentovat jak soukromě, jen mezi svými přáteli, tak veřejně. A zároveň mu neunikne aktivita nikoho z těch, které má mezi svými přáteli, nebo v oblíbených stránkách.

TEE/COFFEE FOR TWO

Přehled klubistů, zaregistrovaných uživatelů na stránkách, kteří chtějí poznat nové přátele. A to jak hráči a hráčky, kteří mají zájem najít nového parťáka na hřišti, tak mužů a žen, kteří v golfovém prostředí hledají partnery pro život.

19. JAMKA

Seznam registrovaných uživatelů na našich stránkách. Lze mezi nimi filtrovat na hráče, trenéry a caddies, Všichni se přitom mohou podělit o své zážitky z golfu nebo nahlédnout do událostí, kterých se zúčastní ostatní klubisté.

KOMERČNÍ SFÉRA

Přehled všech resortů, klubů a komerčních subjektů, které se zapojily do projektu GOLFee. Mezi komerčními subjekty lze ještě filtrovat na prodejny a internetové e-shopy. K nahlédnutí je také náš golfový bazárek.
Developed by SHERWOOD Media

Copyright © 2009 – 2013 LITEHOUSE Media s.r.o. Copyright © ČTK, AP, ISIFA / GETTY IMAGES a fotobanka getphoto.cz.
Publikování nebo další šíření jakéhokoliv obsahu serveru GOLFee.cz je bez písemného souhlasu provozovatele stránek zakázáno.